środa, 22 czerwca 2016

"Dom tajemnic"

Tytuł: Dom tajemnic
Seria: Dom tajemnic
Autorzy: Ned Vizzini i Chris Columbus
Liczba stron: 512

"Jesteśmy tu dlatego, ponieważ ktoś się nie poddał."

  
     Kto w tych czasach by pomyślał, że zwykłe literki połączone w ciągły tekst, oprawione i wydane mogą ratować życie? Kto w makabrycznej chwili pomyślał by o nich? Kto by stwierdził, że są one odpowiedzią na wszystkie pytania?

     Po tragicznym incydencie w pracy, ojciec trójki dzieci zostaje wylany z pracy. Rodzina Walkerów poszukuje nowego, taniego domu. Kordelia, Brendan i Eleonor wraz z rodzicami przeprowadzają się do tajemniczego domu pisarza Denvera Kristoffa, który kusił swoją małą ceną i bogatym wnętrzem. Już na początku nawiedza ich starsza pani, która straszy rodzeństwo. Podczas kolacji budynek w środku zostaje zniszczony, rodzice znikają a dzieci zostają przeniesione w zagadkowy świat, który okazuje się mieszanką trzech książek Kristoffa. Cała okolica jest bardzo niebezpieczna. Rodzeństwo musi poradzić sobie z Wichrową Wiedźmą, Królem Burz i piratami. Zyskują nowych przyjaciół, nowe informacje i przeżycia.


     "Dom tajemnic" to przede wszystkim opowieść o inteligentnych, młodych osobach, które zawdzięczają swoje życie czytaniu książek. Te nadzwyczaj mądre osóbki aż nie dają się nie lubić. To właśnie dzięki czytaniu, bohaterowie rozwiązują czyhające na nich zagadki. Książka kryje w sobie wiele wydarzeń, które ciągną czytelnika wgłąb tekstu.

     Autorzy zadbali o urokliwe ilustracje i śmierć bohatera, w którym niezaprzeczalnie zakocha się każda czytelniczka. Stary dom nadaje klimatu z nutką niepewności i mnóstwem historii. Można tam spotkać żywych, jak i martwych bohaterów. Tajemnicze komnaty, zagadkowe ściany, ożywiające poddasze. Wgłębiając się w tę książkę, czytelnik na pewno nie będzie się nudził. Na każdej stronie odsłania się kurtyna kryjąca wiele przygód. 

Wydawnictwo: Znak emotikon


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz