środa, 19 kwietnia 2017

"Drugi Brzeg"

Tytuł: Drugi Brzeg
Autor: Michał Gołkowski
Cykl: S.T.A.L.K.E.R. (tom drugi)
Liczba stron: 389"To, co kiedyś się kochało, staje się naszym koszmarem..."


Miłość otacza człowieka każdego dnia, w każdej chwili jego bytowania.  Rzecz naturalna, aczkolwiek trudna do zakorzenienia i zauważenia tej pozytywnej strony. Robimy to, czego nie chcemy, róbmy to, co kochamy, chociaż możemy to znienawidzić. Niech miłość stanie się koszmarem, który otoczy nasze prostoliniowe życie.      Prypeć w oczach stalkera, który nigdy nie zaszedł tak daleko... Drugi Brzeg to kontynuacja trylogii Gołkowskiego, która tym razem skupia uwagę na poznaniu losów Miszy, który chce sprzeciwić się swoim koszmarom i przechodzi na prawy brzeg rzeki Prypeć. Za żelaznym, skorodowanym mostem czeka go podróż przez Miasto Widmo, CzAES i tajemnice Zony - wraz z groźnym promieniowaniem. Czy stalker dotrze do celu, mimo wszelkiego rodzaju niebezpieczeństw? 

Źródło
     Gołkowski powrócił z kolejną przygodą i zupełnie innym środowiskiem, mimo tej samej strefy. Przyroda znów pokazuje, że jest wszechmocna i wszystko zależy od niej i jej humoru. Możemy dostrzec różnice pomiędzy dwoma brzegami tej samej rzeki. Inne nazewnictwo, inne mutanty, anomalie, warunki, niebezpieczeństwa. Nawet doświadczony stalker z brzegu naszego bohatera może mieć problemy z przetrwaniem, a co dopiero z powrotem na właściwą stronę...

     Opisy w książce są bardzo dynamiczne, interesujące i nauczające. Michał to niezaprzeczalnie król polskiego Stalkera, więc nie zawodzi i tym razem. Pokazuje nam co widzi i czuje bohater, pozwala na utożsamienie się z nim, a nawet ukazuje huragan w jego głowie.

     Umysł... Umysł w tym tomie to apogeum cierpienia i halucynacji. Im bliżej celu jest nasz samotny stalker, tym bardziej się to nasila. Nie może spać, lunatykuje i naraża się na łatwą śmierć. Akcja nie zwalnia, a ostatnie rozdziały czyta się w zawrotnym tempie i ogromną ciekawością. 

Źródło
     Martwe Miasto, Oko Moskwy i Ryży Las to tylko część z najsławniejszych i niebezpiecznych miejsc w obszarze Zony. W skórze Miszki nie możemy czuć się bezpiecznie i jeśli chcemy przeżyć, musimy zwracać uwagę na każdy szelest i ruch na horyzoncie. To tereny, gdzie przyroda rządzi swoim własnym światem  i niechętnie "wita" przybyszy - chyba, że gromadą prypeć-kabanów. 

     Jeżeli chcecie poczuć klimaty Zony, to niezaprzeczalnie sięgnijcie po Drugi Brzeg, jak i Ołowiany Świt. Niech pochłonie was świat po katastrofie! Książki doskonale oddają jej charakter - nie tylko gry mogą być ciekawe... Co stanie się z Miszką? Co odkryje na Drugim Brzegu i czy wróci na "właściwą" stronę?

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz