wtorek, 27 września 2016

Piekielne spotkanie z Bielikovem - LBA

Dość dawni temu, w odległej wakacyjnej przeszłości, dostałam nominację do LBA. Dzięki Daniel! Nominacji nie dostaje nikt, gdyż skończyli mi się blogerzy (to smutne). Mam nadzieję, że odpowiedzi i pytania Was zadowolą. 

1. Gdyby do Twoich drzwi zapukała Twoja ulubiona para literacka, co byś powiedziała/zrobiła?
Zacznijmy od tego, kto nią jest. Na piedestale stoi Tris z Tobiasem (tak, nadal). Na pewno bym się zdziwiła. (Kto kojarzy, ten wie. Nie będę spojlerować). Uściskałabym ich, naturalnie zaprosiła do środka. Załóżmy, że serię mam na swojej półce, więc poprosiłabym o autografy. Nie umiem teraz dużo powiedzieć. Żyłabym chwilą, jestem raczej osobą, która nie może planować takich spotkań. Wszystko wynikłoby w czasie. 

2. Jeśli musiałabyś pod groźbą śmierci wybierać między zastrzeleniem swoich dwóch ulubionych postaci (przeniesionych do naszego świata), zastrzeliłabyś jedną z nich czy siebie?
Jedną z nich. (Tak trudno powstrzymać się od spojlerów, zrozumcie). Ale chociaż Tobias zostanie dla mnie, ha!

3. Jeśli miałabyś do wyboru pokój na świecie na rok i wszystkie książki świata za darmo dla wszystkich, co byś wybrała?
Pokój na świecie jest mało prawdopodobną rzeczą (jak darmowe książki), chociaż ja i tak czekam na życie w metrze. Wybrałabym książki za darmo. Większość ludzi i tak by z tego nie skorzystała. Zebrałabym te książki (chociaż najpierw przydałby się jakiś wielki budynek, typu Wielka Biblioteka z Metra 2033-bez mutantów i innych niebezpieczeństw), przeczekała szał i sprzedała. Dużo by tu opowiadać...

4. Twój ulubiony autor okazuje się Twoim biologicznym rodzicem. Jak reagujesz?
Szok. Niedowierzanie. Jak mogłeś zabić tych bohaterów!A z drugiej strony cudownie, może pomógłby mi w mojej pasji pisarskiej.

5. Jaką postać literacką chciałabyś adoptować i wychować jak przykładna Matka Polka?
Co powiecie na nutkę grozy z bohaterkami książki Złe dziewczyny nie umierają (klik)? Zejdźmy na ziemię. Ja i Matka Polka?

6. Jeśli żyłabyś o jeden rok krócej za każdą postać, której nienawidzisz, umarłabyś szybko czy raczej wolno?
Stałabym się przeciętnym mieszkańcem planety, który użerałby się ze swoim życiem dość długo.

7. Jeśli wiedziałabyś, że po śmierci obudzisz się w trumnie po zamknięciu grobu, a miałabyś w niej ulubioną książkę i latarkę z baterią na dwa dni, wybrałabyś tradycyjny pochówek czy kremację?
Kto powiedział, że obudzę się w trumnie? Pozdrawiam wszystkich, którzy czytali moje opowiadanie (Nekromankę) i wiedzą o co chodzi.

8. Jeśli bohaterowie ostatnio czytanej przez Ciebie książki zamieniliby się z Twoimi rodzicami, byłabyś dobrze ustawiona?
Proszę, nie.

9. Gdyby została Ci godzina życia, pobiegłabyś pożegnać się z przyjaciółmi czy raczej została w domu i czytała, wiedząc, że i tak nie zdążysz zrobić tego w godzinę?
Napisałabym zbiorowy post na Facebooku i blogu, przy czym słuchałabym muzyki. Och, nie karz mi się głowić nad taką sytuacją.

10. Jak nazwałabyś swojego syna adopcyjnego?
Wymyśliłabym mu jakieś zabawne imię, na miarę roku w którym go adoptuję. Dzieciak będzie wolał wrócić do domu dziecka, bez wątpienia.

11. Zaskoczyło Cię coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skądże.

6 komentarzy:

 1. Jezuuuu xD nie lubię TrisxTobias, nieeeee xd O zbiorowym poście nie pomyślałem, przyznaję xD Jak to nic nie zakończyło :// A starałem się xD

  OdpowiedzUsuń
 2. super notka bardzo sie w niej zaczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm... Metro jest cudowne, ale by w nim żyć...? Nie przeżyłabym w nim ani chwili. Jak w większości uniwersów XD
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z natury jestem dziwnym człowiekiem, więc proszę się nie dziwić :D Jednak spokojnie, jakbyś mnie odnalazła, to z chęcią pomogłabym Ci przetrwać!

   Usuń
 4. Oryginalny blog! Super na pewno jeszcze zajrzę :)

  http://nnienagladnaja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie się czytało, ciekawe pytanka ;) Aż żałuję, że ostatnio mam tak mało czasu na książki ;)

  OdpowiedzUsuń