środa, 13 lipca 2016

"Złe dziewczyny nie umierają"

Tytuł: Złe dziewczyny nie umierają
Cykl: Złe dziewczyny nie umierają 
Autor: Katie Alender
Liczba stron: 356

"Chodź, pobaw się ze mną..."


            Ludzie dzielą się na dwie grupy. Ci którzy wierzą w zjawiska paranormalne i ci, którzy uznają to za zbieg okoliczności. Tajemnicze odgłosy, władanie umysłem, dziwne powiewy powietrza. Przypadek? Kiedy uwierzymy w dobre rzeczy - anioły, nie koniecznie takie z aureolami i harfami, to mamy już prostą drogę do uwierzenia w złe moce - demony, duchy, zjawy...  Do której grupy osób należysz?

       Złe dziewczyny nie umierają. Hit Amazonu, pierwszy tom niezwykłej serii, która ścina krew w żyłach. Historia z dreszczykiem. Horror o opętanej dziewczynie, a może to tylko urojenia?

        Dwie siostry - Alexis i Kasey - trzymają się na uboczu. Każda ma swój własny świat. Siedemnastoletnia Alexis - interesuje się fotografią i nie ma przyjaciół. Trzynastoletnia Kasey - ma bzika na punkcie starych lalek, które znajdują się w każdym kącie jej pokoju. 

       Od pewnego czasu Kasey zachowywała się dziwnie. Można to było uznać za dziecięce dziwactwa, bądź coś znacznie gorszego. Zamykała się w pokoju. Rozmawiała z lalkami. W zdania wplatała archaistyczne wyrazy. Zaczynała mieć luki w pamięci. Oczy zmieniają kolor z niebieskich, na zielone. Największy wróg, a zarazem kompletna odwrotność Alexis - cheerleaderka Megan - podejrzewała u dziewczyny opętanie. 

Źródło
         Książka, to pozycja typowo młodzieżowa z nutką horroru, który występuje w roli demona. Nie brak w niej młodzieńczych rozterek, przeróżnych kast w szkole, pierwszej miłości i nowych przyjaźni. Świat idealnie oddaje charakter szesnasto-siedemnastolatek, które są równie ważne, jak sama Kasey i demon.

         Przygody sióstr czyta się bardzo szybko. Opowiedziane są prostym, współczesnym językiem. Fabuła nakręca się z każdym zdaniem, z każdą stroną. Niejednokrotnie można poczuć ciarki na skórze, czy szybsze bicie serca. Zaskakuje swoimi wydarzeniami, samo zakończenie - ostatnia strona - jest właściwie happy end'em. Wtedy budzi się nagła chęć złapania w swoje ręce kolejnej części. 

Źródło
         Jeszcze nie zdarzyło mi się czytać książki z demoniczną aurą, a tym bardziej zacząć takowej serii. Książka miała premierę w Polsce dopiero w styczniu, już dostępna jest druga część. Jednak trzeciego tomu jeszcze nie znajdziemy w Polskiej wersji językowej, co jest dość smutne. Z niecierpliwością będę na nią czekać.

          Słyszałam o tej pozycji wiele dobrego. Od razu ruszyłam po nią do księgarni. Nie jestem nią zawiedziona. Spodziewałam się mniejszego wrażenia, jednak po zakończeniu jest wielkie WOW! Osobom, które szukają lekkiej historii z dreszczykiem, na pewno polecam Złe dziewczyny nie umierają

Wydawnictwo: Feeria Young


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie klimaty więc chętnie przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za tą pozycję-już zapisuję i poszukuję!

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zamiar przeczytać tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń