wtorek, 17 stycznia 2017

"Hopeless"

Tytuł: Hopeless
Seria: Hopeless (tom pierwszy)

Autor: Colleen Hoover
Liczba stron: 380"Nigdy nie czułam potrzeby interesowania się moją przeszłością."     Hope. Nadzieja, którą każdy z nas ma i bez niej życie stałoby się szare oraz smutne. Kłamstwo, które potrafi złamać człowiekowi serce i zniechęcić do normalnego funkcjonowania. Magia zdobiąca nasze życie. Uczucia przyczyniające się do naszego człowieczeństwa.       Sky jest spokojną, adoptowaną siedemnastolatką, którą od trzynastu lat nowa matka trzyma pod kloszem. Nauczanie w domu, brak internetu, telewizora, telefonu. Kto wyobraża sobie życie bez takich udogodnień?  Jednak nadchodzi chwila, kiedy bohaterka postanawia iść do szkoły. Ten dzień na zawsze zmienia jej życie i obraca je o 180stopni. Poznaje Holdera - umięśnionego buntownika, który coraz bardziej się do niej zbliża i odkrywa jej uczucia, których nigdy nie miała. Od pierwszych dni znajomości, przeszłość coraz bardziej daje się wyczuć. 

Źródło
     Hopeless wydaje się mieć banalną fabułę. Dziewczyna zraniona przez historię z dzieciństwa i obecną miłość. Tak jednak nie jest. Hoover pokazuje prawdziwe poświęcenia i adekwatne do tego uczucie. To, w jaki sposób opisane zostały zaistniałe sytuacje, jest na prawdę świetny i daje do myślenia. Porywa serca czytelników.

Źródło
     Jeżeli chodzi o samą psychologię książki, jest ona intrygująca, ale i za razem skomplikowana. Wszystko zmienia się diametralnie w zależności od punktu widzenia czytelnika, Sky oraz samego rozwoju fabuły. Z jednej strony pokazuje jak kończy się bezgraniczna ufność do drugiego człowieka, z drugiej zaś strony wszystko się starannie wyklucza. Wywraca do góry nogami całą sprawiedliwość i uczciwość. 

     Losy Sky są dość wstrząsające, co pozwala się wczuć czytelnikowi w jej sytuację. Niespodziewanie pojawia się Hope, a Sky zamiast być potulną dziewczynką, coraz bardziej wchłania zachowania Holdera. Ach, Holder. Jest to niezaprzeczalnie bohater rozkochujący czytelniczki. Silny, uczuciowy, kochany i szanujący kobiety chłopak - a do tego przystojny!

     Postacie w Hopeless reprezentują sobą różnych ludzi. Nadpobudliwych, płaczliwych, kruchych, o odmiennej orientacji seksualnej. Wszystko sprawia wrażenie tak realistycznej historii, że można by rzec, że cała książka została spisana na faktach.


     Okładka bardzo dobrze oddaje charakter książki, więc można śmiało przyznać, że jest cudowna i urokliwa. Prócz opisu, to właśnie ona przyciągnęła mnie do zakupu tej pozycji. I wiecie co? Nie był to błąd, mimo mojej miłości do historii fantasy/postapo. 

     Nie śmiem nie wspomnieć o skrzydełkach, które łączą się w cudowny napis. Nie jest on "beznadziejny", kiedy przeczytacie tę książkę, na pewno dowiecie się co za sobą kryję. Przyjrzyjcie się tym cudownym opisom, historii Sky i Holdera, ich uczuć i postępowań.

     Polecam tę książce każdej nastolatce. Sądzę, że raczej nie będziecie płakać. Hopeless kończy się w takich okolicznościach, że trudno uwierzyć. Niejednokrotnie złapie Was nagły atak śmiechu, a dialogi bohaterów wryją się w pamięć. Jak dla mnie, jednak z lepszych pozycji New Adult, które zdążyłam przeczytać.

 Wydawnictwo: Moondrive

Zapraszam do obejrzenia trailera filmu, gdyż takowy powstał. Może mija się on trochę z prawdą, jednak ten krótki filmik pomoże Wam wszystko poukładać.

7 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze tej książki,ale słyszałam bardzo dobre opinie o niej co świadczy również Twoja recenzja , z chęcią przeczytam! :) Pozdrawiam :*
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie aż tak bardzo nie urzekła jak ciebie, ale ja chyba mam jakiś problem z twórczością Hoover tak w ogóle xd

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna chciałam ją przeczytać, ale jakoś zawsze wypada mi coś innego :/ Może w końcu się za nią wezmę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mały hejt, nie kupuje sie ksiązki po okładce ;-; a takto recka świetna :>

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tę ksiażkę już dość dawno temu, bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. czytałam i polecam :D
  www.blog017.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. To była pierwsza książka Hoover jaką przeczytałam. Później trafiłam na lepsze, ale ta wywołała we mnie najwięcej różnorakich emocji.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń